FB
2015

30
Dec

Finy ROSI na riversurfing

LIFE IS PLASTIC, IT'S FANTASTIC!

Riversurfing v Čuňove na Dunaji je osobitý a jedinečný. Umelá vlna je skonštruovaná tak, že voda v nej je veľmi plytká. Jazda na surfe s klasickými "tvrdými" finami je síce vzhľadom na jazdné vlastnosti určite lepšia, ale pri zavadení finy o dno, ľahko dochádza k zlomeniu finy a často aj k poškodeniu osadenia finy. To má za následok znefunkčnenie dosky a následný zdĺhavý a drahý servis surfa. Preto som sa rozhodol produkovať plastické finy vyšejpované presne na túto vlnu. Sú kratšie, ako klasické a sú ohybné. Používam materiál, ktorý je vo svojej triede najlepší na svete a v ťahu znesie naozaj dosť. Zároveň je fina schopná sa zlomiť bez toho, aby poškodila surf. Určite je lepšie a lacnejšie prísť o finu, ako o dosku. Odtrhnutá fina sa za pár sekúnd vymení a jazdí sa v pohode ďalej! Ďalšou výhodou je, že sa dá fina opatrne podľa potreby orezávacím žiletkovým nožom podľa vlastnej potreby upraviť

V ponuke sú 3 veľkosti. L, M a S.

Veľkosť L je vhodná pre začínajúcich surferov a pre ťažkých pokročilých jazdcov.

Veľkosť M je určená pokročilým jazdcom a pre freestyle.

Veľkosť S je vhodná na nácvik jazdy v spin-oute.

Finy sa dajú podľa potreby na surfe miešať - malé vpredu, veľká vzadu, alebo opačne.

Cena jednej finy je 10,- Eur.

Občas sa mi fina nepodarí vyrobiť na 100 % - spravidla je niekde bublina, ktorá sa mi nepáči. Fina je rovnako funkčná, ako vydarená, ale jej cenu som stanovil na 8,- Eur.

Upozornenie: fina sa pri vysokej teplote a pri dlhodobom tlaku (napr. surf položený v aute na slnku na finách) môže trvale zdeformovať!

 

Novinka: V produkcii a v testovacom režime sú už aj tvrdé finy z nového materiálu. Tie sú vhodné pre pokročilých surferov a na rôzne skokové variácie. Z tohoto materiálu sa mi daria vyrábať aj asymetrické finy s polprofilom!